Bomba odżywcza! Domowa odżywka do włosów na bazie żółtek

Okres przesilenia zimowego i letniego to dwa momenty w ciągu roku, kiedy nasze włosy wymagają szczególnej uwagi. Nie wystarczy tylko stosowanie standardowych produktów odżywczych. Kondycja włosów po mroźnej zimie lub upalnym lecie zawsze się obniża. Trzeba wtedy postawić na silniejsze zabiegi pielęgnacyjne.

Niezastąpiona jest witaminowa bomba odżywcza, którą możemy wykonać samodzielnie z dostępnych produktów.

Czego potrzeba do zrobienia odżywki do włosów?

– 3 żółtka jajka kurzego (najlepiej swojskiego),
– 1.5 łyżki oleju kokosowego (najlepiej zimnotłoczonego, nierafinowanego),
– 1.5 łyżki oleju migdałowego (pełnowartościowego, nie eterycznego),
– 1 łyżeczka oleju rycynowego,
– 3 łyżki naturalnego miodu pszczelego,
– 1 łyżka soku wyciśniętego ze świeżej cytryny.

Przygotowanie:

Nie ma chyba bardziej prostego przepisu na domowy kosmetyk. Wystarczy wymieszać wszystkie składniki ze sobą. Olej kokosowy można wcześniej rozpuścić np. w mikrofalówce lub w kąpieli wodnej. Ubicie żółtek na jasną masę przed dodaniem innych składników sprawi, że odżywka będzie bardziej kremowa.

Stosowanie:

Domowa odżywka do włosów jest o wiele lepszym rozwiązaniem, bo możemy dostosować jej konsystencję i dobrać składniki tak, aby nakładać ją w dowolny sposób. Witaminowa bomba dla włosów nadaje się do nakładania na sucho lub na mokro, choć zaleca się aplikację na wilgotne pasma. Odżywka dużo łatwiej rozsmarowuje się wtedy na włosach. Działanie odżywki na włosy będzie najlepsze, jeśli zostanie zmyta dopiero po około godzinie.

Działanie:

Odżywka do włosów DIY zawdzięcza swoje kompleksowe działanie składnikom, jakie łączy. Olej migdałowy nadaje włosom blask i witalność, a kokosowy zapewnia odbudowę, domknięcie rozchylonych łusek i ochronę. Olej rycynowy, choć znany głównie z właściwości przyspieszających wzrost włosów, jest również składnikiem wzmacniającym i nabłyszczającym. Żółtko to przede wszystkim źródło protein w odżywce do włosów, miód nawilża i wygładza, a cytryna wzmacnia elastyczność pasm. Włosy po zastosowaniu tej odżywki do włosów powinny być miękkie, sypkie, gładki i bardzo błyszczące.