Wszystko o myciu włosów odżywką – jak to zrobić?

Oczyszczenie włosów to wbrew pozorom niełatwe zadanie. „Wystarczy umyć włosy szamponem i tyle” – powiesz. Twoje podejście jest błędne. Szampon nadaje się do codziennego oczyszczania włosów, ale absolutnie nie powinien być jedynym sposobem. Przynajmniej raz w tygodniu należy postawić na głębokie oczyszczanie np. mocniejszym preparatem, w połączeniu z peelingiem złuszczającym lub… z pomocą odżywki! Na czym polega ta ostatnia metoda?

Mycie to kompleksowa metoda oczyszczania i pielęgnacji włosów w jednym.

Mycie włosów odżywką jest świetnym rozwiązaniem dla posiadaczy włosów kręconych, zniszczonych lub przetłuszczających się, a także osób z wrażliwą skórą. Jeśli aplikacja odżywki do włosów po myciu nie odpowiada, warto wypróbować właśnie tę metodę. Jest mniej obciążająca i łączy dwa zabiegi na włosy w jeden.

Czemu akurat w tych przypadkach mycie odżywką do włosów się sprawdza? Włosy tym szybciej się przetłuszczają im częściej myjemy je detergentami. Dodatkowo szampony mogą zawierać substancje drażniące, a częstym przypadkiem jest przesuszanie włosów potraktowanych mocnym detergentem. Poza tym w szamponie brakuje najważniejszego, czyli substancji kondycjonujących. To sprawia, że włosy nie dają się łatwo rozczesywać. Mycie odżywką do włosów jest wyjściem z tej sytuacji!

Trzeba pamiętać, aby wybrać odpowiedni produkt odżywiający – nie każda odżywka do włosów sprawdzi się w myciu głowy. Kosmetyk, który chcemy zastosować musi zawierać wysoko w składzie substancje powierzchniowo czynne. To one odpowiadają za to, że odżywka delikatnie się pieni i oczyszcza skórę. Ponadto odżywka nie powinna mieć ciężkich silikonów, parafiny, maseł, olejów i dużej ilości protein.

Mycie włosów odżywką wygląda tak samo, jak w przypadku szamponu, choć trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, włosy muszą być dobrze namoczone. Suche będzie znacznie trudniej umyć. Po drugie, trzeba wziąć nieco więcej odżywki niż szamponu, choć nie należy też przesadzać. To, że odżywka do włosów się nie pieni, wcale nie oznacza, że trzeba wylać na włosy pół butelki. Sprawę aplikacji można sobie ułatwić robiąc mieszankę wody z odżywką w proporcji 50/50 i dopiero ją nakładać na włosy. Po trzecie, warto potrzymać odżywkę nieco dłużej na włosach. I na koniec spłukiwanie, które powinno być dłuższe niż w myciu szamponem, aby dokładnie wypłukać resztki produktu.